Ceny
Z dôvodu originality a rozmanitosti vitráží sa cena kalkuluje individuálne. Jej výšku ovplyvňuje predovšetkým zložitosť návrhu (počet a veľkosť segmentov), druh použitého skla, materiálu a zvolenej technológie. Po upresnení požiadavky pri komunikácii so zákazníkom urobíme cenovú ponuku podľa jeho zadaní.
Technológie
Klasická olovená vitráž
Sklo sa spája olovenou sieťou, ktorá sa precínuje v spojoch alebo sa celý povrch pokryje cínovou vrstvou.
Tiffany
Dnes najpoužívanejší spôsob spájania skiel. Zaviedol ju americký šperkár Charles Lewis Tiffany. Cínové spoje sú menšie, segmenty môžu byť malé a krivky detailné.
Spekané-Fusing, ohýbané a tvarované sklo
Vyrezané a opracované sklo sa zahreje v peci na teplotu, pri ktorej sa spája s podkladovým sklom alebo prijme tvar podložky. Takto upravené sklo môže byť tiež zakomponované do vitrážnej zostavy.
Maľba
Realizuje sa sklenárskymi farbami zapekanými pri teplote približne 550°C do skla, čím sa dosiahne stálosť farby.
Bevels
Fazetové sklá so zbrúsenými hranami lepšie lámu svetlo. Vkladajú sa do vitráží často v zostavách. Môžu sa aj lepiť na podkladové sklo.
Pseudovitráž
Na podkladové sklo sa lepia fólie, ktoré imitujú farebné alebo štruktúrované sklo. Spoje sa prelepia upravenou olovenou páskou. Za nižšiu cenu je dosiahnutý podobný efekt ako pri skutočnej vitráži.
Kombinované vitrážne techniky
Olovom alebo cínom sa môžu spájať fazetové zostavy, tepelne upravené sklá, komponenty z ušlachtileho kameňa… Fazety sa môžu vložiť aj do pseudovitráže lepením. Na sklo sa môže vzor naniesť sieťotlačovým odliskom a farba sa zapečie kvôli trvácnosti.