KONTAKTY

Ing. Jaromír Sýs
Topoľčianska 12
851 05 Bratislava
tel: 0903 790 157, 0903 511 688
vitraze(a)vesna.sk

NOVINKY

arr3Galéria v obci KuchyňaDovoľujeme si oznámiť, že sme otvorili galériu v obci Kuchyňa č. 174. Nájdete u nás autorské diela... arr3Výstava Srdečne pozývame. Otvorené utorok - piatok od 13.00 do 18.00 hod....

TOVAR V AKCII

pôvodná cena 100,00 €
naša cena 80,00 €
skladom
pôvodná cena 100,00 €
naša cena 80,00 €
skladom

Ceny a technológie

 

Ceny

 

Z dôvodu originality a rozmanitosti vitráží sa cena kalkuluje individuálne. Jej výšku ovplyvňuje predovšetkým zložitosť návrhu (počet a veľkosť segmentov), druh použitého skla, materiálu a zvolenej technológie. Po upresnení požiadavky pri komunikácii so zákazníkom urobíme cenovú ponuku podľa jeho zadaní.

 

Technológie

Klasická olovená vitráž

Sklo sa spája olovenou sieťou, ktorá sa precínuje v spojoch alebo sa celý povrch pokryje cínovou vrstvou.

Tiffany

Dnes najpoužívanejší spôsob spájania skiel. Zaviedol ju americký šperkár Charles Lewis Tiffany. Cínové spoje sú menšie, segmenty môžu byť malé a krivky detailné.

Spekané-Fusing, ohýbané a tvarované  sklo

Vyrezané a opracované sklo sa zahreje v peci na teplotu, pri ktorej sa spája s podkladovým sklom alebo prijme tvar podložky. Takto upravené sklo môže byť tiež zakomponované do vitrážnej zostavy.

Maľba

Realizuje sa sklenárskymi farbami zapekanými pri teplote približne 550°C do skla, čím sa dosiahne stálosť farby.

Bevels

Fazetové sklá so zbrúsenými hranami lepšie lámu svetlo. Vkladajú sa do vitráží často v zostavách. Môžu sa aj lepiť na podkladové sklo.

Pseudovitráž

Na podkladové sklo sa lepia fólie, ktoré imitujú farebné alebo štruktúrované sklo. Spoje sa prelepia upravenou olovenou páskou. Za nižšiu cenu je dosiahnutý podobný efekt ako pri skutočnej vitráži.

Kombinované vitrážne techniky

Olovom alebo cínom sa môžu spájať fazetové zostavy, tepelne upravené sklá, komponenty z ušlachtileho kameňa… Fazety sa môžu vložiť aj do pseudovitráže lepením. Na sklo sa môže vzor naniesť sieťotlačovým odliskom a farba sa zapečie kvôli trvácnosti.

Y2UyMDhhY